KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14928305
nr 1492 8305
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Jos. Harrer, Fors, 44x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x32, akvarell
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:14:52
24/9 23:37:07
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk
Johansfors glasbruk är ett glasbruk i Johansfors i Småland där den första hyttan restes 1891. På samma plats som den första uppfördes sedan det nya bruket 1955.